פתיחת חשבון בבנק הדואר ללקוח מוגבל חמור

לא יאומן איך שדברים כה דינמיים וכה ברי חלוף. היו תקופות, אשר בהן מי שהיה מוגבל בחשבון לא היה כל סיכוי שהוא יצליח לפתוח חשבון בנק. וכל כניסה של לקוח כזה, מיד נעשתה לצד בדיקה של ת. הזהות שלו, שמיד לאחריה הגיעה התשובה השלילית, באומרה "ממש לא בבית ספרנו". למרות העובדה כי פתיחת חשבון בבנק הדואר ללקוח מוגבל חמור מתאפשרת, ואולי תמיד התאפשרה, אין זה סוף פסוק בקרב כל שאר הבנקים במציאות העכשווית. בעקבות הרפורמה החדשה, אשר נכנסה לתוקף, מטעם המפקח על הבנקים, כולם רשאים לפתוח חשבון בנק, בכל בנק שהם חפצים, לא רק בבנק הדואר. לשון ההוראה של המפקח על הבנקים הינו "חשבון עובר ושב הנו שירות חיוני, המהווה אמצעי בסיסי לניהול מרבית הפעילות הפיננסית של כל משק בית", ועל כך יש לנו רק להודות מקרב לב על פועלו. 

 

מה באמת המשמעות של הוראות בנק ישראל לפתיחת חשבון למי שהיה מוגבל באמצעים?

ונפתח עם השאלה העסיסית הזאת – "מה באמת המשמעות של הוראות בנק ישראל לפתיחת חשבון למי שהיה מוגבל באמצעים", ועליה נמהר להשיב לכם גם כן תשובה עסיסית. כל בנק, באשר הוא, מחויב כיום לאפשר לכם להיות בעלי חשבון, אף במידה ואתם מוגבלים באמצעים ונמצאים במהלך של פשיטת רגל, תוך כדי לאפשר לכם לבצע הוראות קבע, ושימוש בכרטיס החיוב דביט, להציע לכם כספומט, וגישה נוחה לחשבון הבנק שלכם בעזרת האתר המקוון של הבנק האמור. הוראת בנק ישראל כוללת כל אמצעי תשלום, לרבות כרטיס לחיוב מידי, כמו גם האפשרות לבצע הוראות קבע, ולנהל באופן מושכל את חשבון העובר ושב שלכם. הוראה זאת של בנק ישראל מקורה מן המקום של הבטחה מסוימת שאף אוכלוסייה חלשה יותר תוכל להתנהל כחשבון עצמאי בכל בנק, בצורה אפקטיבית ומכבד. ובאשר לשאלה – האם לקוח מוגבל חמור יכול לפתוח חשבון בבנק הדואר? נוסיף בוודאי שכן, אבל הוא בוודאי ובוודאי שלא ייהנה ממסגרת אשראי, ויצטרך להתנהל במזומן בלבד.

האם מוגבל יכול לפתוח חשבון בבנק הדואר?

וזאת שאלה רבת חשיבות – " האם מוגבל יכול לפתוח חשבון בבנק הדואר?", ובשל כך נציין, כי בנק הדואר מאפשר התנהלות בו של מאות אלפי חשבונות עובר ושב, באופן כללי. יודעי דבר מדווחים, כי בבנק הדואר יש נוכחות ערה של בערך ארבע מאות אלף בני אדם שיש להם בעיה לנהל חשבון בנק רגיל, אותם בני אדם שכל בנק מסחרי חסם בפניהם את האפשרות לקבל אשראי, ואין ביכולתם לנהל חשבון בנק מסורתי. בשל עובדות כגון אלו, נחשב בנק הדואר כבנק שמזמן אליו אך ורק פושטי רגל, וזאת תוך כדי התעלמות מן העובדות האמתיות. העובדות שלאורן בבנק הדואר קיימים עשרות אלפי לקוחות בלי כל בעיה בבנק, שהם פשוט מצאו לנכון לעשות שימוש בבנק הדואר, מחמת שיקולים כאלה ואחרים. בנק הדואר מציע את השירותים שלו לכל מען דכפי, בעלויות השוטפות המועטות ביותר, באופן יחסי לשאר הבנקים, וכן הוא לא מבקש ממי שפותח בבנק הדואר חשבון כל ביטחונות, או התחייבות רשמית להעביר את השכר החודשי שלו לבנק זה. אבל עלייה וקוץ בה, בנק הדואר אינו יכול לאפשר למצטרפים אליו להתנהל עם מסגרת אשראי, ולמעשה לקוחות הבנק נטולים כל מסגרת של אשראי. ובאשר לשאלה – פתיחת חשבון בבנק הדואר לחייב מוגבל באמצעים? נגיד, בוודאי שכן, תוך כדי אפשרות לקבל אשראי מחברת האשראי ישראכרט, כמובן נוכח הגבלות מסוימות, ובטיב המעמד של החייב, כאשר בנק הדואר הוא המתווך והמשדך בעסקה שכזאת.

מה כדאי שתדעו על חשבון בפפר ללקוח מוגבל?

כאשר דנים בשאלה הניכרת – "מה כדאי שתדעו על חשבון בפפר ללקוח מוגבל"?, נגיד לכם, ש"השמיים הם הגבול", והכול אפשרי בחשבון פפר. כניסה של בנק פפר, כשלוחה רצינית של בנק לאומי, אשר מתהדרת בתדמית וברושם הנכון של בנק צעיר לדור ההמשך, מנהלים את כל הפעילות שלהם דרך רשת האינטרנט, אשר מייתרים את הצורך ההכרחי של פקיד בנק מסורתי. פעילות שכזאת בהכרח הצליחה להרעיד את היסודות של כל שאר הבנקים, והיוותה שינוי ניכר בדפוסי החשיבה הרגילים של הרבה בני אדם, בהקשר של איך באמת צריך להתנהל אל מול הבנקים בעידן המודרני, כגון הרבה חברות ביטוח דיגיטליות שחדרו לשוק זה. האם זה יותר טוב משירותי הבנק המסורתיים, שבהם נפגשים עם בנקאי אישי? על זה יעיד העתיד, אי אפשר כיום להעיד על כך בכובד ראש.

מה המשמעות של פתיחת חשבון בנק בבנק הדואר בעת הגבלה?

והנה שאלה עקרונית – "מה המשמעות של פתיחת חשבון בנק בבנק הדואר בעת הגבלה?", והתשובה לא תאחר להגיע. אתם בהחלט יכולים לפתוח חשבון בנק בבנק הדואר, במידה ואתם מוגבלים בחשבון, אבל לא כדאי שתצפו, למרות שתפצירו, לקבל צ'קים בחשבון הדואר החדש שלכם. כל בנק, "ישמח" או לאו לאפשר לכם לפתוח אצלו חשבון בנק חדש, חרף ההגבלה שלכם בחשבון, אבל לא ייתן לכם תנאי אשראי ריאליים. ועל כך אנו מצרים.

האם הגבלה בבנק הדואר משמעותה כי הבנק מחויב להודיע לכם ,למשל, על עיקול בחשבון?

על פניו נראה, כי אין שאלה שיכולה באמת להתעלות על השאלה הזאת – "האם הגבלה בבנק הדואר משמעותי כי בנק הדואר מחויב להודיע לכם, למשל, על עיקול בחשבון"?, והיא תזוכה בנימוק כלהלן – על פי ההוראה של חוק הדואר, אשר ניתנה במשך שנת 1986, אין כל הוראה אשר מחייבת את בנק הדואר ליידע אתכם, באם הוצאו כנגדכם צווי עיקול על חשבון הבנק שלכם בדואר. אך בכל זאת נסייג את דברינו, בעוד בנק הדואר מקבל לידיו צו עיקול בהקשר לחשבון הבנק שאתם מנהלים בו, הוא מחויב לשלוח לכם הודעה על כך שמופיע רישום לעיקול בחשבון הבנק שלכם בדואר. עליו למסור לידכם הודעה, אשר בה ייכללו פרטי הזוכה וכל נתון אפשרי אודות העיקול, בדיוק כמו שהם מופיעים בתוך צו העיקול, שאותו בנק הדואר קיבל מידי שולחו. כמו כן, במסגרת ההודעה על העיקול בחשבון, תידרשו לעדכן את בנק הדואר שלכל במידה ואתם אמורים לקבל סכום כסף כזה או אחר, שלא בר עיקול בהתאם לדין ולחוק הישראלי, והדבר נועד כדי שתוכלו למשוך את הכסף מהחשבון שלכם בבנק הדואר, ולעשות בו שימוש כרצונכם. בנוסף לכך, נבהיר כי הודעה זאת תועבר אליכם, בתנאי שפרטיכם האישיים מופיעים ומעודכנים נכונה בבנק הדואר.

ומלים אחרונות בהחלט,

נודה על האמת, אף אחד לא יכול ממש כיום לנהל את ענייניו בלי חשבון בנק, שזוהי צורת התנהלות פיננסית מאוד לגיטימית שיש לכבד אותה. ביכולתכם לנהל מספר חשבונות בנק, בכל מיני בנקים מסחריים, אין כל הגבלה חוקית, ולא משנה מה הסטטוס שלכם בבנק הנוסף. הווה אומר, אין כל סייג טכני או לגלי לפתוח עוד חשבון בנק במידה שאתם חייבים כסף או לקוחות מוגבלים, ובלבד שתעשו זאת בחוכמה ובתום ההגבלה החמורה, עוד דקה לפני שהיא באמת נכנסת לתוקפה. 

או מלאו פרטים ונחזור אליכם

להתייעצות ראשונה ללא עלות

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות יותר טוב   קרא עוד 

Call Now Button דילוג לתוכן