‎⁨סגירת חשבון בנק

הבנק החליט לסגור את חשבון הבנק, מה אפשר לעשות כדי למנוע את זה?

קבלת מכתב מהבנק שבכוונתו לסגור לך את חשבון הבנק היא סיטואציה מטרידה ומפתיעה עבור רבים. הבנקים רשאים לסגור חשבונות בנק במקרים שונים, למשל במקרה של חשש להלבנת הון, אי עמידה בחובות הבנק או פעילות לא סדירה בחשבון הבנק.

התראה בטרם סגירת חשבון הבנק

אותה דרישה מטרידה שמגיעה מהבנק בדבר החלטתו לסגור את חשבון הבנק, קיימת גם בחשבונות בנק פרטיים וגם בחשבונות בנק עסקיים. בדרך כלל הבנק אינו סוגר את חשבון הבנק באופן מיידי, אלא נותן התראה קצרה בטרם סגירת חשבון הבנק.

אם קיבלתם מכתב מהבנק בדרישה לסגור את חשבון הבנק שלכם, חשוב לדעת שיש לכם אפשרויות לפעול בכדי להביא לביטול החלטת הבנק.

1.

ראשית, עם קבלת מכתב ההתראה מבנק, משרדנו ישלח מכתב לבנק בדרישה לקבלת הסבר מפורט אודות החלטת הבנק לסגור את החשבון. הבנק מחויב ליתן הסבר ומענה מפורט.

2.

שנית, בטרם נפנה להליך המשפטי, משרדנו יפנה לבנק בשנית, תוך הצגת אסמכתאות ומסמכים המראים שהפעילות בחשבון שלכם לגיטימית ותקינה. כך לדוגמא,  אם אתם נדרשים לסגור את החשבון בגלל העברות כספים במזומן בסכומים גבוהים, תוכלו להציג לבנק חשבוניות המראות מה המקור של הכספים ובכך לנסות להביא לביטול החלטת הבנק בדבר סגירת החשבון.

הדרך סלולה

אם כל האמור לעיל לא צלח והבנק עומד על החלטתו להביא לסגירת החשבון, מכאן הדרך לבית המשפט בתביעה לביטול החלטת הבנק בדבר סגירת חשבון הבנק, סלולה לכם.

חשוב לציין, שהבנקים נדרשים להעניק ללקוחותיהם הזדמנות להסביר את הנסיבות לפני שהם סוגרים חשבון בנק. אם אתם פעלתם בתום לב ויש לכם הסבר סביר לפעילות בחשבון שלכם, יש סיכויים גבוהים שתצליחו לשנות את החלטת הבנק במסגרת ההליך המשפטי.

בנוסף להגשת התביעה בבית המשפט, ניתן גם להגיש צו מניעה זמני לעיכוב ההחלטה עד להכרעה בהליך המשפטי, מה שיאפשר לכם לעשות שימוש בחשבון הבנק למשך מספר חודשים נוספים.

הגדילו את הסיכויים

ההליך המשפטי נגד הבנק יהיה תלוי בנסיבות הספציפיות שלכם ומשתנה ממקרה למקרה. כדי להגדיל את סיכוי ההצלחה בתיק, הקפידו על תיעוד נאות של הפעילות בחשבון הבנק שלכם. שמרו על כל החשבוניות והמסמכים המתאימים המעידים על מקור הכספים בחשבון שלכם. כמו כן, אם ביצעתם פעילות חריגה בחשבון שלכם, כמו העברות כספים במזומן בסכומים גבוהים, ועדכנתם את הבנק בטרם ביצוע הפעולה, המצאת ניירת רלוונטית להליך המשפטי, בהחלט מגדילה את סיכוי ההצלחה בתיק.

לסיכום

חשוב מאוד לדאוג שבמהלך תקופה שבין הגשת כתב התביעה ועד סיומו של ההליך המשפטי לפעול בחשבון הבנק באופן תקין ובהתאם להוראות הדין.

תיקי בתי משפט שמטרתם להביא לביטול החלת הבנק לסגירת חשבון הבנק מתמשכים מספר חודשים בלבד, ומרבית הלקוחות "נהנים" מעיכוב הליך סגירת החשבון (בעקבות צו המניעה הזמני שמוגש עם כתב התביעה) עד לסיוף ההליך המשפטי.

להתייעצות ראשונה ללא עלות

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות יותר טוב   קרא עוד 

Call Now Button דילוג לתוכן