לקוח מוגבל בבנק הפועלים

בדיקה של לקוח  מוגבל בבנק הפועלים, היא בדיקה שמומלץ לבצע בעזרת עורך דין אשר מתמחה בטיפול בחייבים ומכיר את המערכת הבנקאית, וזאת כמובן במידה והלקוח קיבל הודעה מבנק הפועלים על כך שחשבונו הפך למוגבל ושמעתה חלות עליו מגבלות בניהול החשבון.

יהיה צורך לבצע בדיקת לקוח מוגבל בבנק הפועלים באם מתברר כי יש בעיות חריגות בהתנהלותו של הלקוח בחשבון הבנק, שבגללן הבנק שינה את סטטוס החשבון ומכאן ההגבלות השונות.

לקוח בעל חשבון מוגבל ייאלץ לשאת בהגבלות שיוטלו על חשבונו ובתנאי התנהלות מוגבלים כאשר הוא בסטטוס מוגבל. הלקוח לא יוכל להשתמש בפנקסי שיקים לתשלום, ויש מקרים בהם  לא יוכל כלל לקבל כרטיס אשראי מהבנק, מסגרת החשבון שבבעלותו עלולה לקטון, וכמובן שצ'קים שכבר נתן לאנשים לתשלום, לא יכובדו.

באילו מקרים יגדיר בנק ישראל לקוח מוגבל בבנק הפועלים?

ההכרזה על לקוח מוגבל הפועלים לאומי תעשה לרוב על ידי בנק הפועלים עצמו ולאחר מכן על ידי בנק ישראל.

מתי בנק הפועלים משנה חשבון לחשבון מוגבל?, לפי חוק צ'קים ללא כיסוי, 1981, הוגדר כי חשבון בנק יהפוך לחשבון מוגבל  אם במהלך שנים עשר חודשים, לא כובדו עשרה שיקים לפחות, אשר משויכים לחשבון הבנק האמור, ובתנאי שיש הפרש של 15 יום לפחות בין כל צ'ק שחזר וסורב בבנק הפועלים.

לקוחות בנק הפועלים שמופיעים בחשבון כמורשי חתימה או מיופי כוח, יקבלו גם הם התראה רשמית מהבנק אחרי סירוב של 5 צ'קים,  מתוך כוונה למנוע החמרה והעמקה של הבעיות, שלא יתרחש  סירוב של שיקים נוספים שלא יכובדו, וזהו בעצם ניסיון למנוע את הגעת החשבון למצב בו הוא משתנה לחשבון מוגבל.

את ההודעה על השיקים שלא כובדו בבנק ,וכן ההודעה  הנשלחת לפני שהחשבון משנה סטטוס לחשבון מוגבל בבנק הפועלים, הלקוח יקבל על כך הודעה מסודרת, בתוך 5 ימי עסקים מהיום האחרון בו הופקד ולא כובד השיק החמישי שחזר.

לאחר שהשיק העשירי לא יכובד, מבנק הפועלים תישלח הודעה מסודרת על שינוי חשבון הלקוח לחשבון מוגבל, כאשר ההודעה תצא ללקוח – בעלי החשבון, וכן ולכל מורשי החתימה ומיופי הכוח שבו. נוסף על כך, תצא הודעה על החשבון המוגבל גם למפקח על הבנקים בבנק ישראל.

חשבון מוגבל בנסיבות מחמירות בבנק פועלים 

סעיף 3ג לחוק השיקים ללא כיסוי, קובע כי חשבון מוגבל בבנק הפועלים בנסיבות מחמירות הוא סטטוס שנגרם כאשר ללקוח הבנק כבר יש חשבון אחד מוגבל, או באם בתוך 3 שנים מהיום בו הוטלה המגבלה הראשונה, הנסיבות חזרו על עצמן ואותו חשבון או חשבון בנק אחר השתנה גם הוא לחשבון מוגבל.

חשבון מוגבל בנסיבות מחמירות יישאר בסטטוס זה, ותחת הגבלות חמורות לתקופה של שנתיים, כאשר במהלך השנתיים הללו, יחולו על בעל החשבון כל המגבלות אשר תקפות על לקוחות מוגבלים שלא בנסיבות מחמירות, לצד הגבלות חמורות יותר.

ביטול סטטוס לקוח מוגבל בבנק הפועלים

ביטול הגבלת חשבון בבנק פועלים הוא הליך שכדאי להיכנס אליו יחד עם עורך דין אשר מתמחה בטיפול בלקוחות חייבים, וזאת בכדי לייעל את התהליך, ולפעול בצורה נבונה ומהירה ככל האפשר.

ההגבלות שבנק ישראל ובנק הפועלים מחילים על חשבון הבנק, חוסמות את ההתנהלות הכלכלית של הלקוח החייב, פוגעות לו באפשרויות האשראי, ומקשות על ההתנהלות בחשבון, כולל כמובן, ניהול תזרים הכסף המזומן באופן שוטף ויומיומי.

בנסיבות שבהן ייקבע כי במקרה הספציפי של הלקוח החייב, אין באמת סיבה כלכלית מוצדקת להטיל את המגבלות מצד הבנק ו/או בנק ישראל מתוך כוונה להגן על הציבור מפני התנהלות לקויה של החייב אשר עשויה לפגוע  באנשים מבחינה כלכלית, אפשר יהיה לפעול לביטול ההגבלה על החשבון ללא בעיה יוצאת דופן.

כאשר באים לבדוק חשבון מוגבל של לקוח מוגבל בבנק הפועלים על מנת לבחון אם וכיצד ניתן לבטל אותה, חשוב מאוד לדעת כי במידה וההגבלה נעשתה מטעם הבנק בעקבות סירוב של יותר מ-9 צ'קים שלא היה להם כיסוי, יהיה קשה לבטל את ההגבלה, ותידרש עתירה לקבלת צו שיפוטי מטעם בית המשפט, וזה גם רק אחרי שהמבקש הוכיח כי הבנק היה צריך לכבד את השיקים שסורבו, או כי כל המצב קרה בשוגג או בתום לב. כך יהיה ניתן לפעול לביטול ההגבלה על החשבון.

מהי המשמעות של סטטוס לקוח מוגבל מבחינת שימוש בשיקים ובכרטיס אשראי?

אם המצב הוא כזה שחשבון הבנק נמצא בסכנה ומועד לפורענות, ואכן קיים סיכון גבוה שהוא יהפוך לחשבון מוגבל (ולא משנה כלל אם מדובר בחשבון פרטי או עסקי), המשמעות היא שאפשרויות ההתנהלות הפיננסית של הלקוח בחשבון תוגבל, והוא יירשם כלקוח בעייתי על כל המשתמע מכך.

מכאן שגם דירוג האשראי של הלקוח ייפגע בבנק, ובבנק ישראל, דבר שעשוי להשאיר כתם שילווה את הלקוח לאורך זמן רב. כמו כן יש השלכות אחרות שישפיעו על הלקוח למשך זמן רב קדימה. המשמעות העיקרית של ההגבלה היא ביטול יכולת השימוש בצ'קים ובמצבים מסוימים גם בכרטיס אשראי. הלקוח לא יוכל להשתמש יותר בפנקסי צ'קים כאמצעי תשלום, והמחאות שכבר נמסרו על ידו לתשלום, לא יכובדו מרגע שחלה ההגבלה על החשבון.

איך לקוח בעל מוגבל בבנק הפועלים יוכל עדיין להתנהל בחשבון הבנק שלו?

  • למשוך או להפקיד כסף מזומן.
  • לבצע תשלומים בהוראות קבע.
  • להשתמש בכרטיס אשראי במסגרת הסדר עם הבנק ובכפוף לתנאים שיוצבו לו.
  • להשתמש בכרטיס דביט לביצוע תשלומים (אלא אם ההוצאה לפועל אסרה זאת במפורש).
  • לבצע כל פעולה שהיא לא משיכת צ'קים בחשבון המוגבל.
  • למשוך צ'קים בחשבונות בנק אחרים שלא חלה עליהם הגבלה.

 

 

 

 

 

או מלאו פרטים ונחזור אליכם

להתייעצות ראשונה ללא עלות

אתר זה משתמש בקבצי עוגיות כדי להעניק לכם שירות יותר טוב   קרא עוד 

Call Now Button דילוג לתוכן